חוקהטסים בבטחה: כיצד להפעיל רחפן בהתאם לחוקים והוראות ביטחון

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2023/09/drone-1080844_640.jpg

 

הטסת רחפנים הופכת פופולרית יותר ויותר בישראל. רחפנים מאפשרים לצלם נופים מרהיבים מזווית ייחודית ומהנה. עם זאת, חשוב להבין שהטסת רחפן כרוכה באחריות ודורשת הקפדה על חוקי הטסת רחפן והוראות הבטיחות.

 

לפני הטסת רחפן לראשונה, חשוב ללמוד היטב את חוקי הטסת רחפן בישראל. חוקי הטסת רחפן קובעים היכן מותר ואסור לטוס, מגבלות גובה טיסה ומרחק מבניינים ואנשים. חשוב לשים לב שחוקי הטסת הרחפן משתנים מעת לעת, לכן יש להתעדכן בחוקים העדכניים לפני כל טיסה. 

 

אחד החוקים החשובים ביותר הוא איסור טיסה במרחק של פחות מ-8 ק"מ משדות תעופה. חוק זה נועד למנוע התנגשויות מסוכנות עם מטוסים ומסוקים. חריגה ממגבלת מרחק זו עלולה לגרור קנסות כבדים ואף אובדן רישיון הטייס של הרחפן. לכן חשוב מאוד לבדוק את מיקום שדות התעופה הקרובים לפני כל טיסה.

 

נוסף על כך, אסור לטוס ברחפן מעל התקהלויות של יותר מ-12 אנשים. חוק זה נועד לשמור על ביטחון הציבור מפני נפילת רחפנים. חוקי הטסת רחפן גם אוסרים טיסה בגובה מעל 50 מטר מעל פני הקרקע או מעל גובה המבנים באזור.  

 

לפני כל טיסת רחפן חובה לבדוק שאין מכשולים בנתיב הטיסה המתוכנן, כגון עצים גבוהים, קווי חשמל, מבנים וכדומה. חוקי הטסת רחפן דורשים שמירת מרחק של לפחות 50 מטרים ממכשולים אלה. טיסה בקרבת מכשולים היא מסוכנת ועלולה לגרום לאובדן שליטה על הרחפן.  

 

בנוסף, חוקי הטסת רחפן קובעים כי אסור לטוס ברחפן מחוץ לטווח ראייה. על הטייס לשמור על קשר עין עם הרחפן בכל עת כדי להבטיח שליטה מלאה. טיסה מעבר לטווח הראייה עלולה לגרום לאובדן הרחפן או לתאונות.

 

חשוב לציין כי חוקי הטסת הרחפן חלים גם על טיסות לצרכי צילום ותיעוד. אין לחרוג מהוראות הבטיחות גם במקרים אלה. יתר על כן, החוק דורש רישום וסימון של הרחפן עם פרטי בעל הרישיון. 

סיכום הפעלת רחפן

הטסת רחפן יכולה להיות חוויה מרגשת ומהנה כאשר נעשית בהתאם לחוקי הטסת רחפן והוראות הבטיחות. יש ללמוד היטב את החוקים ולהתעדכן בהם באופן שוטף. כמו כן, יש לבצע בדיקות טרום טיסה, להימנע מטיסה בתנאי מזג אוויר קיצוניים ולשמור על זהירות מירבית. על ידי הקפדה על החוקים וההוראות ניתן ליהנות מהרחפן בבטחה וללא סיכונים.

 

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better