בלוג

How good is the camera? How many fun and useful things can drone do? Check out our blog and essential questions to ask when looking at drones.
https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2021/01/חוקים-להטסת-רחפנים-ב-2021.jpg

הטסת רחפנים אמנם מאפיינת היום לא מעט אנשים, אבל אם נדמה לכם שהם פשוט לוקחים את השלט ליד ומתחילים להטיס את הרחפן – טעות גדולה נמצאת בידכם. חוקים להטסת רחפנים הם חלק בלתי נפרד מהטסת הרחפנים, בין אם לצרכי פנאי ועל אחת כמה וכמה לצרכים מקצועיים ומסחרים. כדי לדעת לקראת מה אתם הולכים, כדאי להבין...

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2021/01/איך-מקבלים-אישור-הטסת-רחפן.jpg

הטסת הרחפנים התחילה את דרכה בתור תחביב שאהוב על אנשים וילדים רבים, אולם עם ההתפתחות הגדולה של התחום הזה – הטסת הרחפנים הפכה אצל חלקם למקצוע של ממש. הטסת רחפנים משמשת היום תחומים רבים מאוד כמו אדריכלות, חקלאות, צילום ועוד, ואפילו כוחות ההצלה עושים בהם לא מעט שימוש בפרויקטים מורכבים במיוחד. לא כל אחד יכול...

הפמ"ת מתאר את נהלי הטיסה בשגרה, אך במקרה של שינוי באופן בו מנוהלים השמיים נדרש מנגנון המודיע לטייסים ומטיסים על השינוי. מברקי NOTAM, או Notification to Airman, הם מברקים המתארים שינוי במרחב האווירי ביחס לפמ"ת.

​הנחיות החוקר הראשי נמצאות בפרק ג' בפמ"ת, אך מאחר והן מהוות חלק מהותי בגישה אותה נדרש לאמץ כאשר נכנסים לעולם התעופה, בחרנו להקדיש להן פרק נפרד. החוקר הראשי הוא בעצם מינוי מקצועי ועצמאי של שר התחבורה (לפי סעיף 107 לחוק הטיס) לאדם בעל מומחיות וניסיון בחקירת אירועים בטיחותיים. מדובר בגוף עצמאי בתוך משרד התחבורה, שכל מטרתו היא להגיע לסיבה שבגינה התרחשו אירועים בטיחותיים, והמליץ על השינוי הנדרש בעקבות האירוע.

תכנון ותיאום טיסה (או בעצם שימוש במרחב האווירי) הוא חלק משמעותי מעבודת מטיס מורשה. תהליך הסנכרון בין כל הגורמים שמשתמשים במרחב האווירי במדינת ישראל בנוי מתהליך תכנון וביצוע בזמן אמת של התכנית. חשוב שתכירו את התהליך אותו עוברת כל דרישה לשימוש במרחב האווירי, וזאת על מנת שתוכלו לבצע את התיאום בקלות וביעילות.

הפמ"ת הוא קובץ "פרסום מידע תעופתי" (קרוי גם AIP – Aeronautical Information Publication), ובו מתפרסמים נהלי הטיסה במדינת ישראל. החל מחלוקת המרחב האווירי, הנהלי הטיסה במרחב ובנתיבים השונים, נהלי הטיסה בשדות התעופה והמנחתים השונים, ונהלי חירום בטיסה ו/או במקרה של תאונה.

החומר הנדרש לקורס "רב להב" במסגרת לימוד "תפיסת רישוי מטיס כטב"מ" מוגדר כ"לפי העניין", אליו נוסף המסמך "נוהל היתר מטיס רב להב בקשר עין" המשנה את ההגדרות בתפיסת הרישוי.

החומר הנדרש לקורס "רב להב" במסגרת לימוד "תקנות הטיס (הפעלת כלי טיס וכללי טיסה) תשמ"ב 1981"

החומר הנדרש לקורס "רב להב" במסגרת לימוד "חוק הטיס (התשע"א 2011)"

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | רישיון מטיס רחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better