בלוגמהם החוקים להטסת רחפן?

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2023/06/26446144_hands-holding-drone-quadcopter-controller-with-indutrial-buildings-on-screen.jpg

בכל הנוגע לפעילות רחפנים בישראל, ישנה חשיבות מכרעת להקפדה על החוקים והתקנות החלים בעת השימוש. באופן ספציפי, על בעלי הרחפני לציית לתקנות שנקבעו על ידי רשות התעופה האזרחית הישראלית ולעמוד בתנאי קבלת רישיון. כמו כן חוקים אלו נועדו על מנת להבטיח את הבטיחות והביטחון של המרחב האווירי בישראל. על יד.

תנאים ראשוניים

לצד הכרה בחוקי הטסת הרחפנים שנקבע ובישראל, מומלץ להכיר באילו תנאים יש לעמוד בכדי לקבל רישיון להפעלת רחפן בצורה מקצועית.  התנאי הראשון הוא מבחן ידע תיאורטי: בחינה זו מעריכה את ההבנה בתקנות התעופה, סיווגי המרחב האווירי, תנאי מזג האוויר, נהלי חירום ועקרונות תפעול המל"טים. חלק מהחומר ניתן יהיה לקבל באתר רשות התעופה האזרחית, אך בעיקר בהשלמת קורס תאורטי. כמו כן קיים גם מבחן מעשי אשר בוחן את יכולת השימוש ברחפן, החל מיכולות ניווט, טיסה במצבים שונים, עמידה בכללי בטיחות, תמרונים ועוד. 

 

מגבלות טיסה-נקודות מרכזיות 

כאשר מדובר בהכרה של חוקי הטסת רחפן, חשוב להכיר בראש ובראשונה את מגבלות הטיסה.  לכן מומלץ להכיר את אזורי הטיסה האסורים כמו שדות תעופה, אזורי התקהלות, בסיסים צבאיים ואזורים רגישים אחרים. כמו כן קיימות מגבלות גובה בעת שימוש ברחפן כמו: גובה המקסימלית של 120 מטר מעל פני הקרקע ושמירה על מרחק בטוח של לפחות 150 מטרים מבניינים, אנשים והתכנסויות. פרטיות ובטיחות: כבד את חוקי הפרטיות והימנע מלכידה או שיתוף של תמונות או סרטונים ללא הסכמה מתאימה. הטיס את המל"ט שלך באחריות, תוך הבטחת בטיחות האנשים והרכוש בכל עת.

 

תקנות ותנאים נוספים

כמו כן שימוש בכלי תעופה דורש הכרה בעוד מספר תנאים וחוקים, כמו למשל תנאי מזג אוויר הדורשים למד פרשנות נכונה של תחזיות מזג אוויר, הכוללים מהירות רוח, משקעים טמפרטורה ועוד משתנים אחרים אשר יכולים להשפיע על טיסה של הרחפן. יחד עם הכרה של תנאי מזג האוויר, יש לדעת כיצד לבצע תכנון טיסה והערכת סיכונים נכונה לפני השימוש. תכנון זה יכלול בחירת מסלול, בדיקות תקינות לפני טיסה וזמן שימוש סוללה. בכדי לעשות שימוש נכון ובטיחותי יש להעריך סיכונים פוטנציאליים ולהפחית סיכונים כדי להבטיח את בטיחותם של אנשים, רכוש ומשתמשים אחרים במרחב האווירי.

 

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better