חוקהתכנון ותיאום טיסה

תכנון ותיאום טיסה (או בעצם שימוש במרחב האווירי) הוא חלק משמעותי מעבודת מטיס מורשה. תהליך הסנכרון בין כל הגורמים שמשתמשים במרחב האווירי במדינת ישראל בנוי מתהליך תכנון וביצוע בזמן אמת של התכנית. חשוב שתכירו את התהליך אותו עוברת כל דרישה לשימוש במרחב האווירי, וזאת על מנת שתוכלו לבצע את התיאום בקלות וביעילות.

בצד התכנון, מודיעין טיס (הגורם המתכנן ברשות שדות התעופה) מקבל דרישות מכלל הגורמים המעוניינים בטיסות חריגות, או כל דרישה אחרת מראש לשימוש במרחב האווירי (בקשה לסגירות, שימוש באזורים וכו'). במידה ומדובר בטיסות ניסוי או טיסות כטב"מ, רשות התעופה האזרחית צריכה לאשר את תכנית הטיסה או הניסוי גם כן. אחה"צ בכל יום חול, ובכל יום חמישי מודיעין טיס מעביר את הדרישות לשימוש במרחב האווירי לחיל האוויר לבדיקה ואישור שימוש. אחרי בדיקה ואישור של חיל האוויר, מיוצרת תכנית הטיסות לכל יום טיסות ומפורסמים מברקי ה-NOTAM (הסבר בעמוד הבא) הסוגרים חלקים מהמרחב.

התכנית מועברת ליחידות הבקרה, ושדות התעופה האזרחיים והצבאיים באמצעות מערכות ממוכנות.
לאחר שהתכנית מאושרת ונמצאת אצל יחידות הבקרה והמגדלים, אלו יכולים לפי שיקול דעתם לשנות ולהתאים אותה. במקביל, כל טיסה שדורשת מסלול קצר יותר (לדוגמא, אזור טיסה לכטב"מ בקטגוריית תיאום A, או טיסה בנתיבים) עוברים במסלול "קצר" ונכנסים למערכות הממוכנות כטיסות שמשתמשות בתשתית קיימת.
מרחב אווירי
שרטוט 5: תיאום מרחב אווירי

בפועל, הכתוב מעלה יעזור לכם להבין עם מי לשוחח, כתלות במרחב האווירי בו אתם צריכים להשתמש, ובזמן לפני הטיסה בו זה רלוונטי.

לדוגמא, אתם נדרשים להגיש תכנית טיסה כ10 ימים מראש על מנת להשתמש במרחב האווירי של מגדל ראש פינה, אך אם במקרה אתם נדרשים לבצע את הטיסה מחר בבוקר, תוכלו להתקשר למגדל ולשאול אם אפשר יהיה לפעול במרחב האווירי. במידה ואין פעילות אחרת אשר מתוכננת בשעות שלכם, ומדובר בטיסה סטנדרטית (לא טיסת ניסוי), סביר להניח שהפקח יאשר לכם לטוס.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/preflightco/public_html/wp-content/themes/squadrone/views/prev_next.php on line 10
previous
פמ"ת

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/preflightco/public_html/wp-content/themes/squadrone/views/prev_next.php on line 36
next
החוקר הראשי

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better