בלוגמה צריך לדעת על קורס מטיסי רחפנים?

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2023/03/man-manages-quadrocopters-remote-control-drone-hands-men-unmanned-aerial-vehicle.jpg

אל המרחב הציבורי מגיחים בשנים האחרונות עוד ועוד כלים שונים וממונעים בצורות שונות, בין אם מדובר בקורקינטים ועד למכוניות על חשמל ועוד. אך לצד כל אלו מתפתחת בשנים האחרונות סצנה הולכת וגדלה של רחפנים בישראל, כאשר השימוש במכשירים אילו כבר איננו נחלתם של צבאות שונות בעולם אלא משמש גם למטרות אזרחיות רבות ומגוונות. כל שכן השימוש ברחפנים נבדל בין השימוש בעבור פעילות פנאי כמו צילום חובבני ולבין פעילויות מסחריות שונות, אשר אמורות להביא תועלות ורווח עבור המשתמש. לכן בכדי להכיר את החוקים, המגבלות וצבירת ידע בהטסת רחפנים, חשוב להכיר אילו סוגים קורסים קיימים. 

מה הדרישות של קורס מטיסי רחפנים?

תחום הרחפנים הולך ומשתכלל בעולם, כאשר כיום ההערכה היא כי ישנם מעל לעשרה מיליון רחפנים בעולם וככל הנראה כי מספר זה יכפיל עצמו בפחות מעשור. ובכדי להפעיל רחפנים ולא רק לשם התחביב, חשוב להכיר אילו קורס מטיסי רחפנים הכי מתאים לשימוש שנבקשה לעשות. הקורס הראשוני הוא קורס תאוריה הנחשב לקורס יחסית קצר, כשהוא כולל ידע מקצועי וטכני לצד הכנה למבחן רשות התעופה האזרחית. קורס אחר עושה בעצם את ההבדלה שבין רחפן למטרות פנאי לבין רחפן לשימוש מסחרי, כאשר קורס זה הינו קורס לרחפנים עד מ-4 ק"ג. 

קורס מטיסי רחפנים עד 4 ק"ג כולל בתוכו הדרכה מעשית, כמובן קורס תאוריה וזמן טיסה של עד שש שעות. בנוסף מסיימי הקורס יקבלו אישור על סיום הקורס ויוכלו לקבל רישיון מטעם רשות שדות התעופה האזרחית, עם זאת קיימים קורסים מעט יותר מתקדמים. כאשר מדובר ברישיון מטיס עד 25 ק"ג או עד 2,00 ק"ג מדובר בתנאי הכשרה מעט שונים, החל מזמן שעות הטיסה כאשר עד 25 קילו זמן הטיסה הוא כ-10 שעות ואילו ברישיון מטיס עד 2,000 ק"ג מדובר ב-19 שעות טיסה. כמו כן קורסים אל וכוללים גם הכנה למבחן מעשי ברת"א, גם בחינה פנימית. עם סיום הקורס על הבוגרים לעמוד בכמה דרישות, החל מתשלום אגרה שנתי, הגשת ספר נהלים לרשות התעופה, רישום רחפן וכמובן ביטוח צד ג' ונזקי גוף.

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better