רישיוןמפת הטסת רחפנים

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2022/08/מפת-הטסת-רחפנים.jpg

יותר ויותר רחפנים מציפים את שמי ישראל, ויש לכך סיבה ברורה – ישראלים רבים אוהבים לקחת את הרחפן ככלי מתקדם ביותר, להטיס אותו אל על ולהפיק באמצעותו תוצרים מרהיבים של צילומים, מדידות, איסוף נתונים ועוד. עם כמה שתחום הרחפנים הוא מדהים, הוא מביא איתו גם לא מעט מגבלות שכדאי להכיר, פן תעמדו בפני מצבים כמו החרמת הרחפן, שלילת רישיון ההטסה שלכם וכו'. לצורך כל תצטרכו להכיר מקרוב את מפת הטסת רחפנים המקובלת בארץ, ומפרטת באילו איזורים מותר לכם להטיס את הרחפן שלכם ומאילו איזורים אתם חייבים להתרחק בזמן ההטסה.

מפת הטסת רחפנים – כן, יש דבר כזה

אנשים רבים אולי לא מודעים לעניין הזה, אבל כן – מפת הטסת רחפנים היא בהחלט דבר קיים, ולא רק שהיא דבר קיים – היא דבר שאתם חייבים לשים אליו לב. מפת הטסת רחפנים מפרטת בצורה ברורה לגבי כל האיזורים ברחבי הארץ שבהם מותר לכם להטיס רחפנים ושבהם אסור לכם בשום אופן להטיס אותם, בהתאם לכל מיני תנאים, קטגוריות וחוקים שונים.

מפת הטסת רחפנים מתבססת על חוקי הטסת הרחפנים המפורטת על ידי רשות התעופה האזרחית, וכחלק מהם ניתן למצוא חוקים שונים כמו מרחקי הטסה מסביבות מגורים, מרחקי הטסה מהתקהלויות, מרחקי הטסה משדות תעופה ועוד.

מפת הטסת רחפנים
מפת הטסת רחפנים

המפות מספרות את מה ששום אמצעי טכנולוגי לא יכול לספר

אם נולדתם אחרי שנת 2000 אתם כנראה כבר שייכים לדור הטכנולוגי שרגיל לקבל את כל המידע שלו באמצעות אפליקציות וכלים טכנולוגיים שונים, אבל אם נולדתם עד השנה הזו – אתם בוודאי זוכרים שעוד הרבה לפני גוגל מפס או וויז הייתם מגיעים ממקום למקום באמצעות, ניחשתם נכון – מפה. המפה היא אחד הכלים הכי ברורים, יעילים ומדויקים שקיימים בעולם, מאז ועד היום, בין אם בתחומי הנהיגה בכביש, בין אם בהשטת אוניות וסירות, ובין אם בהטסת מטוסים או רחפנים.

כשמדברים על הטסת רחפנים השימוש במפה הוא שימוש הכרחי עבור מטיסי רחפנים, במיוחד אם הם מטיסים מקצועיים אבל גם אם הם מטיסים רחפנים בתור תחביב. המפה היא מדויקת ומסדירה בדיוק את מקומות ההטסה המותרים לצד מקומות ההטסה האסורים, ובהתאם לנתונים שאותם היא מפרטת ניתן להבין בדיוק מה מותר ומה אסור, ואילו עבודות הטסה ניתן לקחת ואילו לא.

כמובן שבהתאם למידע המסופק מהמפה ניתן לתכנן את אופן ההטסה ואת מיקומו מחדש, ולאפשר למגוון אירועים או פעילויות שקשורות בהטסת רחפנים להתרחש על הצד הטוב ביותר ובמקומות הבטוחים ביותר.

הצצה במפת הטסת רחפנים יכולה למנוע עוגמות נפש ואפילו אסונות

בתור מטיסי רחפנים האחריות על ההצצה במפת הטסת רחפנים מוטלת לחלוטין עליכם. אי הקפדה על איזורי ההטסה המותרים כפי שהם מפורטים במפת הטסת רחפנים עלולה להוביל למגוון עונשים וקנסות במקרים הקלים יחסית, ובמקרים הקשים אף לפגיעה ממשית ברכוש, חפצים ואף באנשים רבים.

בין אם אתם מטיסי רחפנים חובבים ועל אחת כמה וכמה אם אתם מטיסי רחפנים מקצועיים – המפה חייבת ללוות אתכם בכל שלב ושלב, ואתם מוכרחים להקפיד לבצע את ההטסה שלכם אך ורק באיזורים המותרים המצוינים בה.

לצערנו, לא מעט מקרים של הטסת רחפנים בניגוד למידע המפורט במפת הטסת רחפנים ובניגוד לחוקי הטסת הרחפנים כפי שהם מפורטים באתר האינטרנט של רשות התעופה האזרחית הסתיימו באסונות גדולים, בין אם פציעות של בני אדם, שיבוש פעולתם של כלי טיס נוספים באיזור, פגיעה בטבע ובחי ועוד. על מנת למנוע מאסונות כאלו לקרות – קהילת מטיסי הרחפנים חייבת להיות מאוד זהירה, אכפתית ואחראית, כשאתם בתור מטיסי רחפנים בעצמכם נמנים איתה כחלק בלתי נפרד ממנה.

פריפלייט – לדעת הכל בלי לקחת סיכונים

בית הספר שלנו, בית הספר למקצועות ההטסה פריפלייט, הוא בית הספר המוביל בארץ להטסת רחפנים. הצוות שלנו מורכב מיוצאי יחידות חיל האוויר השונות בצבא ההגנה לישראל, וצברו שעות הטסה ארוכות במיוחד לצד מידע תיאורטי עשיר ביותר. אם אתם רוצים להצטרף לקהילת מטיסי הרחפנים בישראל ולדעת את כל מה שאתם צריכים על מנת לעשות זאת על הצד הטוב ביותר – הגעתם למקום הנכון!  אצלנו בפריפלייט תוכלו לקחת חלק בקורס הטסת רחפנים שיעזור לכם להבין את מפת הטסת רחפנים על כל המידע הכלול בה, אז צרו איתנו קשר ונשמח לראותכם אצלנו!

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better