בלוגסקירה כללית על רת"א

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2020/08/1200px-CivilAviationAuthority_Israel.svg.png

רשות התעופה האזרחית, הידועה ביותר בראשי התיבות רת"א, היא הרשות הממונה על כל נושא התעופה האזרחית במדינת ישראל. הרשות הוקמה לפני כ-15 שנים, בשנת 2005, והיא עומדת בתור גוף בפני עצמו, שלא כמו מינהל התעופה האזרחית שהיה האחראי הקודם על הנושא ופעל במסגרת משרד התחבורה. משרדי רת"א ומרכז הפעילות שלה הוא באיירפורט סיטי, ובראשה עומד יואל פלדשו, שמכהן בתפקידו כבר קרוב ל-6 שנים.

מה התפקידים של רת"א?

רת"א ממלאת מספר גדול של תפקידים הקשורים בתעופה האזרחית במדינת ישראל, המוגדרים על פי סעיף 4 לחוק רשות התעופה האזרחית. רת"א אחראית לפעול על פי דיני הטיס בכל אחד מהתפקידים שאותם היא ממלאת, וביניהם:
* קביעה והבטחה של קיום סדרי התעופה הפנים ארציים וכן הבין לאומיים.
* הענקת רשיונות, אישורים והיתרים לבתי הספר לטיס, מכוני הסמכה ובדק, ייצור של חלקים או כלי טיס שלמים, שדות תעופה, עזרי ניווט, מנחתים, נתיבי טיסה, אמצעי קשר ומתקני הבקרה, ציוד תעופה, כלי טיס, מפעילים של כלי טיס, עובדי טיס וכן מפעילים של צייד תעופתי.
* פיקוח כוללני על התעופה האזרחית על כלל צורותיה, ושמירה על בטיחות הטיסה הן עבור כלי טיס ישראלים והן עבור כלי טיס שאינם ישראלים אך פעילים במרחב האווירי של מדינת ישראל.
* איסוף והפצה של הוראות, סדירות, יעילות ומידע תעופתי, פנים ארצי ובין לאומי כאחד.
*יישום של הסכמים ואמנות שנוסחו ונחתמו בתחום התעופה האזרחית, ככל שלמדינת ישראל יש בהם חלק. בנוסף, רת"א אחראית על יוזמה וקיום של קשרים עם גורמים בין לאומיים שונים המשתייכים אל תחום התעופה האזרחית.
* יוזמה של מחקרים וריכוז של נתונים ומידע.
* ייעוץ הקשור לתפקידי רת"א.

המבנה של רת"א

את רת"א מנהל אדם שאותו מינה שר התחבורה לתפקיד. תחת רת"א קיימות 5 יחידות מטה שונות וביניהן יחידת כח אדם וכספים, המטה ליזימת חקיקה תעופתית ולפרסום מידע הקשור בתחום, יחידה ליחסים בין לאומיים שמתעסקת בייצוג המדינה ב-ICAO וכן במגעים הדו צדדים שלה ועוד.

לאורך 15 שנות הפעילות של רת"א עמדו בראשה שלושה ראשי ארגון: אודי זהר שכיהן בתפקיד במשך 3 שנים, גיורא רום שכיהן בתפקיד במשך 6 שנים ויואל פלדשו שהחל את תפקידו בשנת 2014 ומכהן בו עד היום.

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better