שונותרחפנים בישראל

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2022/08/רחפנים-בישראל.jpg

כשמדברים על מדינת ישראל מדברים באופן טבעי על מושגים כמו חדשנות, טכנולוגיה, קידמה וסטייל. התושבים והאזרחים במדינת ישראל לעולם לא נשארים מאחור בכל הנוגע למושגים האלו, ולפעמים הם אפילו מובילים אותם והופכים לבולטים ביותר בתחומם. כחלק מהעניין, מדינת ישראל שופעת היום במגוון רחפנים שמגיעים אליה מכל רחבי העולם, ותושבים רבים נעזרים ברחפנים על מנת למלא את זמנם הפנוי בתחביב נהדר, ואפילו כדי להפוך את התחביב למקצוע ולהשתלב במגוון תחומים כמטיסי רחפנים. אין ספק שהיום רחפנים בישראל הם ממש לא מראה נדיר, אז בואו נבין מה כל כך סוחף בהם ומה גורם לאנשים רבים כל כך להתאהב בהם.

רחפנים בישראל – מה שהיה נדיר בעבר, הפך לנפוץ היום

עד לפני כמה שנים לראות רחפנים בישראל היה מראה ממש נדיר. מעטים האנשים שבחרו לרכוש לעצמם רחפנים בישראל ולהטיס אותם ברחבי הארץ, משום שהתחום הזה עדיין לא היה חשוף לרבים. לאחר כמה וכמה שנים ביססו את מעמדם הרחפנים בישראל, והיום ניתן לראות אותם כמעט בכל מקום – בפארקים השונים, בחופי הים, מעל השדות החקלאיים ולא פעם גם בשטחי בנייה שונים.

מה שהפך רחפנים בישראל למבוקשים כל כך הוא הטכנולוגיה והחדשנות שעומדת במרכזם. היום הרחפנים הם משוכללים למדי, ובנויים כך שהם מסוגלים לתת מענה למגוון רחב של תחומים במקביל. יחד עם מצלמה איכותית שמפיקה תמונות יוצאות דופן ומסוגלת להפיק נתוני מדידה מדויקים במיוחד, ויחד עם יכולות הטסה מתקדמות שכוללות הטסה ארוכת טווח, טווח קליטה ארוך ועוד – הפכו רחפנים בישראל לרלוונטים בתחומים רבים, החל מצילום האירועים, דרך חקלאות ועד האדריכלות.

רחפנים בישראל
רחפנים בישראל

נפוצים, נפוצים – אבל לא בכל מקום

אמנם מדינת ישראל כאמור רוויה בכמות רחפנים שלא תבייש אפילו מדינות הרבה יותר גדולות ממנה, אבל לצד היופי שברחפנים והקידמה שלהם – הם עדיין מגיעים עם חוקים ברורים ומסגרת של מה מותר ומה אסור. עם כמה שהרחפנים נפוצים, לולא סדר, ארגון וחוקים מטיסי הרחפנים לא היו מסוגלים לשמור על סביבת הטסה נקייה וחפה מפגיעות, ולכן חשוב להכיר גם את הנושא הזה.

רחפנים בישראל מוגבלים באופן שבו הם מוטסים. כחלק מחוקי ההטסה של רשות התעופה האזרחית מוגדרים האיזורים שבהם מותר להטיס והאיזורים שבהם אסור, לדוגמה – קיים איסור על הטסת רחפנים בקרבת שדות תעופה, בקרב התקהלות ציבורית ובקרב מבנים. כמו כן, קיימים איסורים שונים שקשורים בגובה ההטסה, על מנת לשמור על הטסה שאינה נמוכה מדי ועלולה לפגוע באזרחים ושאינה גבוהה מדי במקביל ועלולה לפגוע בכלי טיס שונים, אנטנות ועוד.

איך יודעים מה מותר ומה אסור?

על אחריותו של כל מטיס לדעת מהם חוקי ההטסה, שכן הטסה בניגוד לחוקים הקבועים יכולה להוביל לשלילת רישיון ההטסה וכן להחרמת הרחפנים. מי שמעוניין להפוך את תחביב הטסת הרחפנים למקצוע של ממש חייב גם הוא לדעת את החוקים במסגרת קורסים שמשלבים בין מידע תיאורטי לבין עשייה פרקטית בפועל, ורק אז להפיץ את שירותיו המסחריים לציבור.

חוקי הטסת הרחפנים מונגשים לכלל הציבור באמצעות אתר האינטרנט של רשות התעופה האזרחית, וניתן לקרוא אותם ולשנן אותם בכל עת.

איך ניתן להשתלב בתחום הרחפנים בישראל?

בתור שלב ראשון חשבו עם עצמכם האם תחום הרחפנים בישראל מעניין אתכם. אם תגלו שכן, תוכלו לרכוש או להשכיר לעצמכם רחפן שישמש אתכם להתנסות ראשונית איתו. לאחר מכן, ובמידה ותרצו להפוך למטיסים מקצועיים של רחפנים בישראל, תוכלו ליצור עמנו קשר ולהשתלב באחד מהקורסים המקצועיים שלנו, בדרך לקבלת רישיון להטסת רחפן.

למה דווקא פריפלייט?

אם אתם מעוניינים להשתלב גם בעצמכם בתחום הרחפנים בישראל, אתם לחלוטין מוזמנים לעשות זאת אצלנו, בבית הספר למקצועות ההטסה פריפלייט. בית הספר שלנו מתבסס על סגל וצוות מדריכים ומדריכות יוצאי יחידות חיל האוויר השונות, ולכולם קיים רקע בהטסת רחפנים – תיאורטי לצד מעשי. הרקע הזה יחד עם הידע העשיר והניסיון ארוך השנים של המדריכים מאפשר להם לעמוד בראשן של כיתות לימוד רבות, ולהנחיל מידע תיאורטי לצד ליווי צבירת שעות הטסה של תלמידי הקורסים השונים שלנו. אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום – אנחנו בפריפלייט נשמח לשמוע מכם וללוות אתכם בדרך, אז צרו איתנו קשר עוד היום!

previous
מפת הטסת רחפנים

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/preflightco/public_html/wp-content/themes/squadrone/views/prev_next.php on line 36
next
רישיון לרחפן

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better