רישיוןאיך נקבע שכר מטיס רחפנים?

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2022/11/שכר-מטיס-רחפנים.jpg

הטסת רחפנים – מתחביב למקצוע

בשנים האחרונות גבר במרץ עיסוקם של אנשים מכל העולם בהטסת רחפנים ובביקוש לקבלת שכר מטיס רחפנים. מכלי ששימש כתחביב לצלמים הוא הפך לכלי רב שימושי (ובמקומות מסוימים אפילו לכלי נשק או כלי בשירות בטחוני אחר). העובדה כי להטסת רחפן למטרות מסחריות נדרש רישיון מיוחד בדומה לכלי רכב, הפכה את תעשיית הרחפנים למקצוע של ממש, ואופי הפעילות כיוקרתי וייחודי הפך אותו למבוקש עוד יותר.

איך נקבע שכר מטיס רחפנים?

כאמור, אפשרויות התעסוקה בתחום הטסת רחפנים הן רבות אך חשוב גם לדעת מהו שכר מטיס רחפנים כדי להבין האם הוא נכון עבורכם. ישנם מספר גורמים המשפיעים על שכר מטיס רחפנים:

 • מהי רמת העיסוק המתוכננת במקצוע? מקצוע ראשי או הכנסה נוספת?
 • מהו המודל העסקי המתוכנן? עצמאי או שכיר?
 • מהי רמת הניסיון בתחום? מטיס רחפנים ותיק או טרי?
 • מהי הזמינות שלכם לעבודה?
 • האם אתם מוכנים לקצב המהיר? רחפנים כאן כדי להישאר ולהתחדש בכל רגע.

הקריטריונים האלו יעצבו את המשכורת שלכם אם תבחרו להיות מטיסי רחפנים מקצועיים, ואם תבחרו להשקיע את כל כולכם במקצוע, תוכלו להגיע לשכר מטיס רחפנים גבוה ומכובד שמזכיר בגובהו את משכורות ההייטק המפתות.

 

drone landing woman hand

האם כל אחד יכול לקבל שכר מטיס רחפנים?

כדי להיות מטיס רחפנים צריך להחזיק ברישיון הטסת רחפן המוענק על ידי רשות התעופה האזרחית לאחר מעבר הבחינות הרלוונטיות. עם הרישיון ביד, תוכלו להפעיל את הרחפן שלכם לצרכים מסחריים או להתחיל לעבוד ולקבל שכר מטיס רחפנים מכובד באחת מהחברות הגדולות.

כדי לקבל את הרישיון ולעבור את המבחנים יש צורך בתקופת לימודים תיאורטית ופרקטית שמרכזת את כלל הידע והניסיון הנדרשים למטיס רחפנים מקצועי. בשונה מהטסה לצרכי פנאי או ספורט, הטסת רחפן מקצועית מצריכה שליטה מלאה בכלי, ידע במיפוי, בדיקות תרמו גרפיות ומדידות, כמו גם הבנה טכנולוגית ועיבוד נתונים.

המבחן התיאורטי של רשות התעופה כולל חומר בנושאי מטאורולוגיה, חוקי הטסה, ידע טכני. לאחר הבחינה התיאורטית תוכלו לגשת לבחינה המעשית ולאחר מעבר של שתיהן בהצלחה תקבלו היתר להטסת רחפן.

5 סיבות טובות להיות מטיס רחפנים

 • מקצוע עם ביקוש גבוה

אם תחפשו כיום בלוחות מודעות ובאתרי הדרושים, תמצאו הצעות עבודה רבות למטיסי רחפנים. כמעט בכל תעשייה ניתן למצוא כיום מטיסי רחפנים המבצעים תפקידים משמעותיים וחשובים כמו בתעשיית הקולנוע, הנדל"ן, המיפוי, החקלאות והביטחון. ככל שעוברות השנים נוצרים יותר ויותר שימושים לרחפנים ביותר תעשיות ותחומים, וכולם נדרשים להיות מטיסי רחפנים מורשים כיוון שאין מדובר בתחביב לשעות הפנאי אלא בעשייה מקצועית של ממש.

 • מקצוע רלוונטי לעתיד

כל מי שמחפש עבודה או לימודים מקצועיים מכיר את הלבטים הנוגעים לרלוונטיות של המקצוע בעתיד כתנאי לביטחון כלכלי. הטסת רחפנים היא תעשייה בפני עצמה המשמשת משקים רבים אחרים ומתפתחת כל הזמן לעוד ועוד שימושים. אין ספק כי הרחפנים כאן כדי להישאר וגם בעתיד מטיסי רחפנים יישארו בעלי מקצוע רלוונטיים.

 • מקצוע בינלאומי

כשם שבמדינת ישראל הפכה הטסת רחפנים לבילוי ומקצוע של ממש, כך גם בשאר העולם נעשה שימוש רחב ברחפנים למטרות פנאי ומטרות מסחריות. היותו של המקצוע בינלאומי מאפשרת לכם ביטחון בידיעה שבכל אשר תפנו, תיוותרו עם מקצוע רווחי ומבוקש ביד. בנוסף, זוהי הזדמנות לחשוב על הרחבת הפעילות העסקית אל מחוץ לגבולות ישראל גם אם מושב הקבע שלכם נשאר כאן.

 • דרישות סף מינימליות

בניגוד למקצועות אחרים בהם ישנה דרישה ללימודים ארוכים בטרם תחילת התעסוקה או דרישות אחרות, מטיס רחפנים מקבל את הכשרתו בבית ספר למקצועות ההטסה ולאחר מעבר בחינות של רשות התעופה האזרחית הוא רשאי להתחיל לעבוד. התהליך לקבלת הרישיון וקבלת עבודה ממנה ניתן להתפרנס בכבוד הוא הרבה יותר מהיר ומהנה מתחומים אחרים בהם מיטב השנים מתבזבזות על ישיבה בכיתה ולמידה שאינה רלוונטית.

 • מודלים שונים לעבודה כמטיס רחפנים

מטיס רחפנים יכול לבחור בקלות בין עבודה כשכיר בחברה לבין עבודה כפרילנסר – עצמאי. גם את צורת ההשתכרות ניתן לחלק לשכר על פי שעה או משכורת מלאה כתלות בתנאי העבודה. הטסת רחפנים היא מקצוע ששעותיו אינן מוגדרות וכל אחד יכול לבחור על פי שעות הפעילות הנוחות עבורו את המסגרת והעבודה בה יינתנו שירותיו כמטיס. כלומר – מטיס רחפנים נהנה מחופש בחירה רחב יותר במאפייני העבודה שלו מאשר בעלי מקצוע אחרים.

 

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


  שלחו לנו הודעה


  נא הזן שם מלא  רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
  כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better