בלוגהאם צריך רשיון לרחפן כדי להטיס רחפן ריסוס מעל שדות חקלאיים?

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2022/07/engineers-are-using-laptop-control-drones-perform-aerial-inspections-work-useful-technology-work.jpg

שדות חקלאיים קיימים בשפע במדינת ישראל. איזורי הדרום, הצפון וגם הרי ירושלים מלאים בשדות חקלאיים שונים שקיימים כבר במשך עשרות שונים, ובהם צומחים להם מגוון גידולים שונים – החל מפרחים וצמחים, דרך ירקות ועד הפירות הטובים ביותר שמאפיינים את ארץ ישראל. שדות חקלאיים הם שטחים ענקיים שמתפרסים על פני מאות דונמים, ולכן ההשקייה והריסוס שלהם צריכים להתבצע בצורה יעילה וחכמה, שמצד אחד תוזיל עלויות ותצמצם מאמצים ומצד שני עדיין תהיה יעילה מספיק על מנת לטפח את השדות. היום נספר לכם האם תצטרכו להחזיק ברשיון לרחפן כדי להטיס רחפן ריסוס מעל שדות חקלאיים, אז בואו נתחיל.

רשיון לרחפן – העקרונות שעומדים מאחוריו

החזקת רשיון לרחפן היא אחת הפעולות שאותן חובה לבצע לפני שאתם מטיסים רחפן מכל סוג בצורה מסחרית או מקצועית. לצורך הדוגמה, אם התחלתם את דרככם בתור מטיסי רחפנים עם הטסות לצורך צילומים בעזרת מצלמת הרחפן, או שפשוט יצאתם לאיזורי טבע או חופי ים פתוחים כדי להטיס את הרחפן בצורה בטוחה – הרי שברגע שאתם עושים את המעבר ממטיסים חובבים למטיסים מקצוענים – רשיון לרחפן הוא חובה עבורכם.

העיקרון שעומד מאחורי רשיון לרחפן הוא עיקרון פשוט – לשמור על הסביבה בטוחה ועל הטסת הרחפנים כפעולה שאינה מעמידה אף אחד בפני סיכון. גם מטיסים חובבים חייבים להקפיד על חוקי הטסת רחפנים, לצורך הדוגמה, אולם מטיסים מקצוענים חייבים להחזיק ברשיון לרחפן על מנת להחזיק בכל הידע הדרוש הנלווה לחוקים הקבועים לכולם.

שימוש ברחפן ריסוס מעל שדות חקלאיים הוא שימוש מקצועי לכל דבר ועניין

אולי חלק מכם מגדירים את השימוש ברחפן ריסוס כשימוש פרטי, אולם מדובר כאן על הטסה מקצועית ומסחרית לכל דבר ועניין שמחייבת החזקה ברשיון לרחפן. מדובר על הטסה של רחפנים גדולים במיוחד שמלאים בחומרי ריסוס והדברה, ולעיתים גם במים לצורך השקייה, ולכן פעולה אחת לא נכונה עלולה לגרום לנזק גדול.

זה הזמן להירשם לאחד מהקורסים המעולים שלנו בפריפלייט כדי לקבל את הידע הדרוש לכם, ולסיים עם רשיון לרחפן שיאפשר לכם חופש פעולה.

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better