בלוגמה חשוב לדעת לפני שניגשים להוציא רישיון לרחפן?

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2023/03/agriculture-drone-fly-sprayed-fertilizer-fields-garden-farm.jpg

סצנת הרחפנים הולכת וגדלה בשנים האחרונות, כשאר בעולם ישנם קרוב לעשרה מיליון רחפנים מסוגים שונים, חלקם עושים שימושים אזרחיים חלקם צבאיים וחלקם אף נחשבים לרחפני "פנאי". אך השימוש ברחפנים עלול להיות גם מסוכן עבור המשתמשים וגם עבור האזרחים שבסביבה, זאת במידה ומפעיל הרחפן פועל ללא רישיון ואינו מכיר את החוקים החלים על מפעילי רחפן. לכן לכאלו המבקשים להעמיק את הידע בכלי התעופה הבא או מבקשים להתנסות במקצוע עתידני וחדש, חשוב להכיר את כל התנאים ההגדרות והשלבים עד לקבלת רישיון לרחפן. כל אלו יוכלו לקצר את ההליך, לעזור בבחירת הקורס המתאים או ברכישת הרחפן. 

למה בכלל צריך רישיון לרחפן?

הרעיון של רישיון לרחפן נובע מכך שכלי התעופה הזה יכול לבצע מגוון רחב של שימושים, להימצא באזורים רבים ולהעניק עיינים במקומות אליהם עין אנושית ככל הנראה לא תגיע לולא עזרים שונים. עם זאת הרחפן גם עלול לפגוע בזכויות הפרט, בזכות הקניין ואף לפגוע בבטחון המדינה. על כן החוקים אשר חלים על מפעילי רחפן מתייחסים להתקהלות של בני אדם, התרחקות משדות תעופה ומבתי מגורים, לא לטוס על יד מתקנים צבאיים ומתקני משטרה וכמובן לא על יד תחנות כוח או בתי כלא. חוקים אלו אמורים להעניק מעטפת שלמה אשר תוכל להעניק חווית הטסה נעימה למפעיל, ומצד שני לשמור על אורח חיים תקין. 

סוגים של רישיון לרחפן

אז כשאנחנו מדברים על רישיון לרחפן חשוב להכיר את ההבדלים הקיימים בין הרישיונות, כי כאשר מדובר ברחפנים למטרות צילום חובבניות אין כל צורך ברחפן. אך כשאר מדובר במטרות מסחריות וברחפנים אשר שוקלים מעל ארבעה קילו, נדרש רישיון מתאים. את הידע עבור קבלת הרישיונות ניתן לרכוש במכללות שונות, שכן כל קורס כולל קורס תאוריה, בחינת הסמכה וזמן טיסה הנע בין 6 עד 10 שעות. כמו כן מבקשי הרישיון יצטרכו לעמוד בתנאים כמו כשירות רפואית, מבחן תאורטי ומעשי. ובקבלת הרישיון יש לשלם אגרה בסך אלף ומאה שישים שקלים, יחד עם רישום כלי הטיס וקבלת תעודת עם מספר.

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better