רישיוןרישיון מטיס רחפן

רישיון מטיס רחפן

רשיון מטיס רחפן
רשיון מטיס רחפן

מי לא מכיר את הרחפן? הוא קטן, הוא איכותי, הוא טס הרחק מעל הקרקע והתוצאות שלו הן לא פחות ממדהימות! היום הרחפנים משמשים לאין ספור שימושים שונים, כמו צילום מקצועי, צילום חובבני, לצרכים של חקלאים ואפילו לצרכים של כוחות הביטחון. כמובן שרגע לפני שתעלו את הרחפן לאוויר לשימושים מקצועיים, תצטרכו לדאוג שיש לכם רישיון מטיס רחפן. אז מה זה אומר רישיון מטיס רחפן? מי זקוק לו? איך מקבלים אותו? ומה העלויות של הקורס שבסיומו תקבלו את רישיון מטיס רחפן הנחשק? כל התשובות כאן למטה.

צלמים חובבנים? רישיון מטיס רחפן לא מיועד לכם

רישיון מטיס רחפן הוא רישיון שאך ורק אנשי מקצוע, אשר עושים ברחפן לצרכים המקצועיים השונים שלהם, צריכים להנפיק. אנשים שרוכשים לעצמם רחפן על מנת לעשות בו שימוש חובבני בשעות הפנאי שלהם, והוא מתפקד עבורם בתור תחביב בלבד, לא צריכים להחזיק ברישיון מטיס רחפן.

לצד העובדה שאנשים פרטיים שמשתמשים ברחפן לא זקוקים לרישיון מטיס רחפן, כן חשוב לדעת שכל חוקי ההטסה החלים על המטיסים המקצועיים חלים גם על המטיסים החובבנים. למשל, הטסה אך ורק בשטחים שאינם מיושבים, הטסה אך ורק מגובה מסוים או בגובה גבוה ממנו, הטסות במרחק של לפחות 2 ק"מ משדות תעופה ועוד הם חלק מהחוקים שכל מטיס רחפנים צריך להקפיד עליהם.

רשיון רחפן

רישיון מטיס רחפן – אז למי הוא כן מיועד?

אם הרחפן החל את דרכו בתור שיטת צילום מתקדמת יותר משיטות הצילום הסטנדרטיות שהיו קיימות עד לפיתוחו, הרי שהיום הרחפן נושא עמו לא מעט תכונות שאפשרו לו לחדור לשווקים ועולמות נוספים, מלבד עולם הצילום. הרחפנים יכולים לתת תמונת מצב מלאה על ידי לכידת רגעים בצורה ויזואלית, שבהמשך יכולים לקבל תרגום לכדי נתונים והסקת מסקנות על ידי אנשי המקצוע. כמו כן, הרחפנים משמשים היום למדידת טמפרטורות באיזורים מסויימים, וכמובן גם לצילום אירועים מהזווית של מעוף הציפור. רישיון מטיס רחפן מתייחס לכל האנשים שעוסקים במלאכות הללו באופן מקצועי.

איך אפשר לקבל רישיון מטיס רחפן?

אחת השאלות שחשוב לקבל עליהן תשובה היא השאלה מה תצטרכו לעשות על מנת לקבל רישיון מטיס רחפן. אז העניין הזה עובד בצורה מאוד פשוטה: על מנת לקבל רישיון מטיס רחפן תצטרכו בראש ובראשונה להבין באיזה גודל של רחפן מדובר. קיימים קורסים נפרדים לרחפנים של עד 4 ק"ג, לרחפנים של עד 25 ק"ג ולרחפנים של עד 2,000 ק"ג, והקורס שבו תבחרו תלוי כמובן בצורך שלכם.

קורס רחפנים

מה כולל קורס לקבלת רישיון מטיס רחפן?

קורס לקבלת רישיון מטיס רחפן, בין אם עד 4 ק"ג, בין אם עד 25 ק"ג ובין אם עד 2,000 ק"ג, כולל גם חלקים תיאורטיים וגם חלקים מעשיים, ולמה בעצם אנחנו מתכוונים? בחלק התיאורטי ילמדו כל היסודות וירכשו כל הכלים העיוניים הרלוונטים לשם הטסת הרחפן. חוקי הטסה, כמו גם היכרות עם מבנה הרחפן ושימושיו הם רק חלק קטן מהחלק התיאורטי שבקורס.

לצד הצד התיאורטי, יילמד גם צד מעשי. בצד המעשי יצברו משתתפי הקורסים שעות הטסה, במהלכן הם יוכלו להביא לידי ביטוי את הכלים שרכשו בחלק התיאורטי של הקורס.

מעבר המבחנים בהצלחה כתנאי מחייב לקבלת רישיון מטיס רחפן

ממש כמו בקורסים אחרים, גם קורס לקבלת רישיון מטיס רחפן מחייב מעבר בהצלחה של מבחני הסיום. תצטרכו לסיים כאן בהצלחה גם את המבחן התיאורטי וגם את המבחן המעשי, ולאחריהם תוכלו לקבל רישיון מטיס רחפן שישמש אתכם איש איש בתחומו שלו.

השוני בין הקורסים לקבלת רישיון מטיס רחפן

כאשר מדברים על קורס לקבלת רישיון מטיס רחפן עד 4 ק"ג, מדברים על קורס שבנוי משיעור אחד של לימודים תיאורטיים, ועוד חמישה שיעורים מעשיים של הטסה בפועל. לעומת זאת, כאשר מדברים על קורס לקבלת רישיון מטיס רחפן עד 25 ק"ג, מדברים על קורס שבנוי משיעור אחד של לימודים תיאורטיים, ועוד עשרה שיעורים מעשיים של הטסה בפועל. קורס לקבלת רישיון מטיס רחפן עד 2,000 ק"ג הוא כמובן הארוך ביותר, והוא כולל, נוסף על הצד התיאורטי, חמישה עשר מפגשי הטסה.

טווחי-מחירים-של-רחפנים

מקצועי או לא מקצועי? זאת השאלה

רגע לפני שאתם ניגשים לקורס שיקדם אתכם בדרך לקבלת רישיון מטיס רחפן, כדאי לוודא שאתם בוחרים במקום מקצועי מספיק. את המקצועיות של המוסד בו תבחרו כדאי למדוד ביחס לקריטריונים כמו וותק, ניסיון והמלצות, כך שתוכלו להבטיח שאתם נמצאים במקום הנכון לכם ביותר.

כמובן שכל ההליך של הקורס מלווה במדריכים מקצועיים ומוסמכים, כך שבכל עת תוכלו לשאול שאלות, להעלות לבטים ולשתף בחששות.

המחירים של קורס רישיון מטיס רחפן

המחירים של קורס רישיון מטיס רחפן משתנים בהתאם לסוג הקורס שבו תבחרו ובאורכו. קורס רישיון מטיס רחפן עד 4 ק"ג יעלה בין 3,000 ₪ ל-3,400 ₪, קורס רישיון מטיס רחפן עד 25 ק"ג יעלה בין 6,750 ₪ ל-7,500 ₪, ואילו קורס רישיון מטיס רחפן עד 2,000 ק"ג יגיע למחירים גבוהים הרבה יותר, שיקבעו באופן פרטני על פי הצורך.

איך ניתן לשלם את תשלום האגרה עבור המבחן התיאורטי ועבור המבחן המעשי?

בניגוד למחירי הקורסים, אותם תשלמו באופן ישיר לבית הספר להטסת רחפנים שבו תבחרו, את תשלומי האגרות עבור המבחנים התיאורטיים והמעשיים תצטרכו להעביר באופן ישיר לרת"א – רשות התעופה האזרחית. מדובר כאן על תוספת של כמה מאות שקלים עבור כל משתתף בקורס.

מידע נוסף על קורס רחפנים

הכירו את פריפלייט – בית הספר למקצועות ההטסה

כדי להוציא רישיון מטיס רחפן בצורה מקצועית ובטוחה, כדאי לדאוג שהדרך שלכם תיסלל ביחד עם המקצוענים ביותר בתחום. פריפלייט הוא בית הספר למקצועות ההטסה המוביל בארץ, והוא מציע אין ספור קורסים, כלים, טיפים ומידע חשוב שקשור לרחפנים.

באתר האינטרנט של פריפלייט תוכלו למצוא את כל המידע שרציתם לקבל עבור הרחפן שלכם, כמו חוקי הטסת רחפן, חומרי לימוד בנושאים השונים, הסברים מפורטים על הקורסים השונים לקבלת רישיון מטיס רחפן ועוד.

לא בטוחים מאיפה כדאי להתחיל? זה הזמן שלכם ליצור קשר

בית הספר פריפלייט מעסיק את מיטב אנשי המקצוע בתחום הטסת הרחפנים, ולכן הוא מעמיד לרשותכם את האפשרות ליצור קשר ישיר איתם לקבלת מענה על כל שאלה. בין אם אתם מהססים לקראת הקורס או שוקלים לגשת אליו, יצירת קשר עם פריפלייט יכולה לעשות לכם סדר בדברים. שיהיה בהצלחה!

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | רישיון מטיס רחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better