בלוג3 חוקים להטסת רחפנים שלא בטוח שהכרתם

https://www.preflight.co.il/wp-content/uploads/2022/02/white-drone-flying-parched-desert-area-against-blue-sky.jpg

הטסת רחפנים כבר מזמן הפכה לאחד הדברים האהובים ביותר על אנשים רבים במדינת ישראל. לצד תחביבים גדולים רבים ובעלי נוכחות גדולה בשגרת החיים שלהם, כמו משחקי וידאו, ספורט ועוד, צעירים ומבוגרים רבים מוצאים עניין גדול בהטסת רחפנים כתחביב וגם כמקצוע. אם גם אתם מזדהים עם שיגעון הרחפנים ומחזיקים גם בעצמכם בכמה מהם, היום אנחנו רוצים להציג בפניכם 3 חוקים להטסת רחפנים שלא בטוח שהכרתם קודם לכן, וחשוב מאוד שתכירו.

חוק מס' 1 – לא להטיס בקרבת איזורי מגורים או אנשים

החוק הראשון והחשוב שתכירו בנוגע להטסת רחפנים הוא חוק שקשור במרחק הטסת הרחפן משכונות מגורים ומהתקהלויות של בני אדם רבים. על מנת לא לפגוע בבנייני מגורים, במבנים ציבוריים שונים וכן בבני אדם שנמצאים בקרבת מקום, הקפידו על החוק שלפיו יש לשמור על מרחק של 250 מ' לפחות ממבנים ומאנשים.

חוק מס' 2 להטסת רחפנים – קשר עין תמידי עם הרחפן

אולי אתם חושבים כרגע שהטסת רחפנים היא פעולה חופשית וחסרת מעצורים, אבל בפועל לפי חוק נוסף להטסת רחפנים אתם חייבים לשמור על קשר עין רציף עם הרחפן לאורך כל זמן ההטסה. היות והרחפן משוטט באוויר ונע ממקום למקום, אתם חייבים לשמור על קשר העין איתו כדי לוודא שהוא נמצא באיזורים בטוחים ומותרים להטסה, וכן שהוא לא גורם נזק לשום מבנה, אדם או סביבה.

חוק מס' 3 – לא ליד שדות תעופה

אחד מהחוקים החשובים ביותר להטסת רחפנים הוא שמירה על מרחק של לפחות 2 קילומטרים משדה התעופה. במדינה קיימים כמה שדות תעופה שונים, וביניהם נמל התעופה בן גוריון שהוא הגדול והמרכזי ביותר מביניהם, אולם הוא בהחלט לא היחיד.

אם אתם מתכוונים לבצע הטסת רחפנים, שמרו על מרחק של לפחות 2 קילומטרים משדה התעופה, זאת על מנת שלא יוחדרו רחפנים לשטחי התעופה, ישבשו את תנועת המטוסים או יפריעו לה, ויבלבלו את מגדל הפיקוח.

אם אתם רוצים להרחיב עוד את הידיעות שלכם בנושא הטסת רחפנים, צרו איתנו קשר בבית הספר פריפלייט ונשמח להציע לכם מגוון קורסים תיאורטיים להרחבת הידיעות שלכם.

בשבילנו לימוד הטסה הוא הרבה יותר מסתם מיום עבודה בשטח!

בצוות שלנו לא תמצאו "סתם מטיסים" – כולם בוגרי קורס מדריכים, אשר נכתב והוטמע ע"י מדריכי הטסה יוצאי חיל האויר, על מנת לתת שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר! צוות ההדרכה שלנו נבחר בקפידה ועובר תהליכי הכשרה מהמקצועיים בשוק הפרטי.

ליצירת קשר

054-56-56-521 | [email protected]

חברת פריפלייט בע"מ פועלת בפיקוח ובמסגרת רישיון מפעיל אווירי מספר 043142018
מטעם רשות התעופה האזרחית.

logo


    שלחו לנו הודעה


    נא הזן שם מלא    רישיון מטיס 2 טוןהסבה למטיסים מהצבארישיון מטיסרישיון מפעיל אווירירישיון כלי הטיסאחר
    כל הזכויות שמורות © פריפלייט בע"מ | קורס רחפנים | רישיון לרחפן | תאוריה לרחפן | מפת אתר | בלוג | מקודם ע"י better